Будівельна компанія "Веста"
Київ, вул. Кубанської України, 1а

Час роботи:

пн.-пт. 09:00 - 20:00

cб.-нд. 10:00 - 16:00

viber+38 (095) 590-35-16 - Вайбер

Замовити дзвінок

Контакти

Як і чим краще утеплити будинок. Особливості та нюанси зовнішнього утеплення

Надіслати заявку

Більше 10 років на ринку

Всі роботи під ключ

Офіційний договір

Гарантія на роботи

Навіщо утеплювати будинок?

Питання «навіщо утеплювати своє житло, будинок або квартиру?» не так однозначна, як здається на перший погляд.

Як і чим краще утеплити будинок. Особливості та нюанси зовнішнього утеплення

Перше, що приходить на розум – це для підвищення температури в опалюваних приміщеннях (при недостатньому рівні опалення), зменшення витрат на опалювання будинку або квартири в холодну пору року (у разі їх обладнання індивідуальною системою опалення, або хоча б індивідуальним теплосчетчиком). І це буде правильний відповідь, але тільки частково. Утеплення будинку також виконується з метою:

 • ліквідації ефекту «холодної стіни», осередків конденсації або виступів вологи на стінах, в кутах, на стелі. Які виступають основними причинами підвищеної вологості в житлових приміщеннях, появи і розвитку грибка. Вказані цілі досягаються шляхом усунення містків холоду, наскрізних щілин і тріщин, а також в результаті виносу точки роси з товщі стіни назовні.
 • поліпшення мікроклімату в приміщеннях в жаркий час року, шляхом згладжування добових температурних стрибків, поліпшення умов для їх кондиціонування;
 • підвищення шумоізоляції внутрішнього жилого простору (як важливий побічний результат утеплення).

Механізм утеплення будинку

Під утепленням будинку (будівлі, окремої квартири) розуміється підвищення коефіцієнта теплового опору елементів його периметра: зовнішніх стін, вікон і дверей, даху, підлоги. Що в результаті призводить до:

 • зменшення темпів теплообміну між внутрішнім (жилим) об'ємом приміщень, і зовнішнім простором (зовнішнім повітрям, у варіанті підлоги – з грунтом),
 • до поліпшення герметичності зовнішнього периметра будівлі шляхом ліквідації щілин, тріщин, прихованих внутрішніх ходів;
 • до зміщення точки роси в паропроводящем матеріалі (цегла, бетон, деревина) з товщі несучої стіни в шар ненавантаженого теплоізолятора.

Типи утеплення будинків, квартир і офісів

чим краще утеплити будинокУ загальному вигляді методи утеплення будівель можна звести до двох типів:

 1. Внутрішнє утеплення, яке виконується за внутрішнім поверхням стін, стелі та підлоги жилих приміщень. Його безперечною перевагою є «всепогодность». Адже його можна проводити безпосередньо тоді, коли стає зрозумілим, що у внутрішніх приміщеннях відверто холодно, або чітко видно, де конденсується волога, виступає мокротиння. При цьому для початку робіт зовсім не треба чекати більш сприятливих погодних умов. Але крім «всепогодности», методи внутрішнього утеплення більше переваг не мають, одні лише недоліки.
 2. Зовнішнє утеплення. В порівнянні з внутрішнім способом, дозволяє:
 3. економити цінні площу і обсяг внутрішніх житлових приміщень, які ніколи зайвими не бувають;
 4. зберігати в цілісності й схоронності внутрішню обробку;
 5. винести точку роси з товщі несучих стін в шар ненавантаженого теплоізолятора, ніж уникнути їх насичення конденсується вологою, яка несе з собою масу деструктивних наслідків для конструкції будівлі;
 6. отримати оновлений зовнішній вигляд будівлі, поєднати роботи по утепленню, і косметичного ремонту його фасаду. 

Матеріали для зовнішнього утеплення

Основними матеріалами для зовнішнього утеплення будинку є:

 • плити з пінопласту або мінеральної вати. Як правило, застосовується для зовнішнього утеплення стін будівель будь-якої поверховості, а також для стелі (з боку покрівлі, технічного поверху) і підлоги (з боку підвалу, склепіння автопаркінгу, парадного під'їзду, арочного проходу). Існуючі технології утеплення передбачають застосування плит спільно з його фінішної закладенням штукатуркою.
 • комбіновані (багатошарові) термопанелі фабричного виготовлення, наприклад, виробництва компанії SunRock. Можуть виготовлятися як на основі пінопластової, так і мінерально-волоконної плити. Їх традиційно застосовують для утеплення будинків та споруд малоповерхового будівництва, а також перших (одного – двох) поверхів багатоповерхових будинків. 
 • рулонний матеріал з мінеральної вати, який зазвичай застосовується для утеплювального підкладки покрівлі будинку зсередини.

Порівняльний аналіз матеріалів для зовнішнього утеплення

Порівняння між собою техніко – економічних показників утеплюючих матеріалів: пінопласту, мінеральної вати і готових термопанелей – показує наступні результати.

 1. Плити з пінопласту та мінеральної вати (а також готові термопанелі, що мають у своїй основі ті ж матеріали) в цілому мають порівнювальні показники коефіцієнта термо-опору, і відповідно, теплоізоляційні властивості.
 2. Термін служби пінопласту (якісного, від відомих виробників, які зарекомендували себе) істотно перевищує термін служби мінеральної вати. Адже в атмосферних умовах мінеральне скловолокно, і особливо базальтове волокно, що має тенденцію з плином часу розпадатися «в пил», втрачаючи свої теплоізолюючі властивості.
 3. Мінеральна вата (на відміну від неякісного пінопласту) не підтримує горіння будь-якої температури, що її вигідно відрізняє у випадках необхідності забезпечення високих вимог пожежної безпеки. З іншого боку, сучасний якісний пінопласт також має в своєму складі вогнезахисні присадки, які роблять його умовно негорючим. 
 4. Більш доступна ціна продажу вигідно відрізняє пінопласт на тлі матеріалів з мінерального волокна. Мінеральна вата (базальтова, скляна), за сукупністю характеристик, визнається гарним, але більш дорогим матеріалом, що утеплює.

1518 Переглядів

Як і чим краще утеплити будинок
Рейтинг: 4.0   з 5  Голосів: 3 Оцініть, будь ласка, цю статтю!
triangle
triangle
triangle
triangle