Будівельна компанія "Веста"
Київ, вул. Кубанської України, 1а

Час роботи:

пн.-пт. 09:00 - 20:00

cб.-нд. 10:00 - 16:00

viber+38 (095) 590-35-16 - Вайбер

Замовити дзвінок

Контакти

Герметизація міжпанельних і деформаційних швів

Надіслати заявку

Більше 10 років на ринку

Всі роботи під ключ

Офіційний договір

Гарантія на роботи

Причини, що викликають необхідність герметизації міжпанельних швів

Якщо ви маєте квартиру в панельному будинку, то вам не треба пояснювати, що таке міжпанельні шви у його зовнішніх стінах. Достатньо знати, що ваш панельний багатоповерховий житловий будинок – це далеко не непорушний моноліт, а досить рухома конструкція. 

Герметизація міжпанельних і деформаційних швів

На її цілісність та рухомість впливає маса факторів: сезонні і добові перепади температур, вологості, ремонтно-експлуатаційні роботи, трапляються аварії на водопровідних, опалювальних, каналізаційних мережах, затоплення підвалів, пожежі в окремих квартирах, і багато іншого.

Часто результатом такого впливу є взаємне переміщення конструкційних плит-панелей. Нехай воно зазвичай незначне, не відразу помітне оку, але те, що відбувається постійно і неухильно, з часом може приводити до дуже істотних змін. У підсумку, міжпанельні шви стрімко втрачають герметизуючу прокладку, завдану при будівництві, оголюються, між ними з'являються де тонкі міліметрові, а де і більш серйозні, що вимірюються сантиметрами, деформаційні щілини.

Якщо пустити ситуацію на самоплив, з плином часу вона буде тільки посилюватися. У дрібні щілини стане проникати і накопичуватися волога, що в зимовий час в результаті її морозного розширення матеріал залізобетонних панелей буде піддаватися водній ерозії, кришитися і розсипатися. 

В будь-якому вигляді витончення герметизації міжпанельних швів, поява в ньому наскрізних деформаційних щілин призводить до:

 • появи містків холоду, які в опалювальний сезон стають причиною серйозних втрат тепла, відчутного зниження температури в квартирі, підвищення витрат на опалення;
 • просочуванню атмосферної вологи крізь зовнішню стіну, в результаті чого в житлових приміщеннях спостерігається підвищена вологість, на внутрішній обробці виступають брудні розводи, з'являється і розростається цвілевий грибок.

Як з цим боротися

На жаль, процес появи щілин в міжпанельних швах панельних будинків – практично неминучий, заходів щодо його запобігання (профілактики) фактично не існує.

На щастя, з ним можна успішно боротися шляхом проведення періодичної зовнішньої герметизації міжпанельних швів, яку доцільно проводити один раз у 7-10 років, залежно від типу фасаду і застосовуваних матеріалів. Рекомендована періодичність проведення робіт з герметизації швів обумовлюється обмеженістю строків служби застосовуваних герметиків, поступовою втратою ними адгезії і еластичності, а також тим, що конструкція панельного будинку продовжує «дихати», і деформаційні тріщини між конструкційними панелями з часом можуть з'являтися в нових місцях.

Технології та матеріали

Герметизація міжпанельних і деформаційних швівЗгідно з усталеною практикою, в Україні застосовуються такі основні та найбільш ефективні (по співвідношенню ціна/якість) технології герметизації міжпанельних швів. Які практикуються в тому числі і в нашій будівельній компанії «Веста».

Поверхнева двошарова герметизація. Є основним варіантом герметизації швів при відсутності великих деформаційних щілин між ними, а також при необхідності виконання великих обсягів робіт (як правило, на об'єктах панельної будівлі). Включає в себе операції:

 1. очищення шва від пилу, бруду, кам'яної крихти, залишків старої герметизації;
 2. нанесення на шов першого шару герметика;
 3. армування шва полімерною сіткою з незастывшему герметику;
 4. нанесення поверх армуючої сітки другого шару герметика.

Капітальний ремонт міжпанельних шва з його глибоким закладенням. Як правило, застосовується при виявленні глибоких (наскрізних) деформаційних щілин середньої і великої ширини. Включає в себе операції:

 1. очищення щілини (шва) від пилу, бруду, кам'яної крихти на глибину до 50мм.;
 2. глибоке «задування» шва клей-піною або закладка теплоізоляційного шнура «вилатерм»;
 3. остаточна закладення щілини штукатуркою, вирівнювання врівень з зовнішньою поверхнею стіни;
 4. поверхневе накладання на шов першого шару герметика;
 5. армування першого шару герметика полімерною сіткою;
 6. накладання другого шару герметика.

У першої та другої технологіях як герметиків застосовуються:

 • Гермобутіл стикового 2М-на основі бутилкаучуку – для герметизації міжпанельних швів з глибокими несквозными і наскрізними щілинами середнього і великого розміру, при необхідності виконання великих обсягах робіт. Гермобутіл 2М-характеризується відмінною адгезією до твердих, в т. ч. запорошених поверхнях, високою еластичністю, водо - і воздухонепроніцаемостью, хорошими гідроізоляційними властивостями, які зберігаються протягом до 20 років. Він може експлуатуватися в широкому діапазоні погодних умов і температури, від – 30°С до +80°C
 • Двокомпонентні (твердіють, безусадочні) поліуретанові герметики – для герметизації тонких (вузьких) щілин на міжпанельних швах, стінах, а також монтажних отворів, по периметру віконної коробки, і т. д.
 • Герметизація міжпанельних шва спільно з його утепленням. Технологія полягає в тому, що прямо на міжпанельний шов (з великим запасом по ширині) монтуються пінопластові теплоізоляційні плити, які надійно прикріплюються до стіни дюбелями. Надалі пінопластові плити закладаються захисної штукатуркою (класична технологія утеплення зовнішніх стін будівлі). Фактично, на міжпанельний шов накладається широка і товста «тепла» накладка. 

Звичайно, в порівнянні з «поверхневої», і навіть «капітальної» технологіями, «тепла» технологія не відрізняється дешевизною. Але вона дозволяє кардинально вирішити проблему довгостроковій (багаторічної) герметизації міжпанельних швів, незалежно від можливих в майбутньому взаємних зміщень панельних плит, які допускаються конструкцією будинку. Дана технологія найбільш застосовна для «утепленій» герметизації міжпанельних швів зовнішніх стін окремих квартир.

Обережно!

Після ознайомлення з основними ефективними технологіями герметизації міжпанельних швів, слід також знати про повсюдно існуючої практики їх «замащування» герметиком в один шар. Часто це робиться навіть без ретельного очищення шва і утворилися щілин від курній і сипучого фракцій. 

Звісно, якість такої герметизації не витримує ніякої критики, а термін її служби навряд чи витримає хоча б один осінньо-зимовий сезон. Але тим не менш, видимість виконаної роботи вона дозволяє створювати, а значить, дозволяє підряднику вимагати оплати від замовника.

Ця «технологія» одношарової замазки міжпанельних швів практикується деякими безвідповідальними будівельними компаніями, які прагнуть за допомогою такої халтури демпінгувати в даному сегменті ринку. 

Якщо немає можливості заздалегідь перевірити, за якою технологією фірма, що пропонує дуже низьку демпінгову ціну, має намір виконувати замовлення на герметизацію міжпанельних швів, слід проявити обережність. Більш розсудливим стане замовлення послуги герметизації у зарекомендувала себе компанії, що пропонує середню ціну по ринку, але яка надає при цьому документальні гарантії щодо якості робіт (договір) і портфоліо у вигляді позитивних отзывов.

2612 Переглядів

Герметизація міжпанельних та деформаційних швів
Рейтинг: 5.0   з 5  Голосів: 1 Оцініть, будь ласка, цю статтю!
triangle
triangle
triangle
triangle